مواد بادی تزریق پلاستیک«اطلس پلاستیک»

گرانول بادی

 گرانول سنگین بادی یا پلی اتیلن سنگین بادی (HDPE Blow Mold)، یکی از گروه های پلی اتیلن است.

 با استفاده از این نوع گرانول و با فرایند قالب گیری بادی، محصولاتی مانند ظرف های نگهدارنده، مخازن و بطری، تولید می شود.

گرانول بادی چیست؟ مشخصات پلی اتیلن سنگین بادی + خرید

گرانول بادی، یکی از انواع گرانول پلی اتیلن است که به گروه پلی اتیلن سنگین بادی مربوط می‌شود که پتروشیمی هایی مانند بندرامام، باختر، مارون، جم و شازند اراک آن را تولید می کنند. برخی اوقات، پتروشیمی ها در کنار تولید مواد اولیه به صورت گرانول، آن را به صورت پودر نیز تولید و عرضه می کنند. پودر محصولات پتروشیمی، برای محصولات تمام شده پلاستیکی که نیازی به گرانول ندارند مفیدتر است اما از طرف دیگر، برای تولیداتی که نیاز به استفاده از گرانول دارند، باید یک گام دیگر، یعنی تبدیل شدن به گرانول را پشت سر بگذارند.

روش قالبگیری دمشی برای تولید محصولات پلاستیکی تو خالی، بدون نیاز به مونتاژ قطعات مجزای قالب به کار گرفته می شود. فرآیند قالبگیری دمشی عمدتا بر روی رزین‌هایی نظیر پلی اتیلن، پلی وینیل کلراید (PVC)، پلی‌پروپیلن و پلی‌اتیلن ترفتالات برای ساخت محفظه‌ها و ظروف انجام می گیرد. پلی اتیلن بادی یکی از محصولاتی است که با استفاده از قالبگیری بادی به محصولات متنوعی تبدیل می‌شود. در بین گرانول پلی اتیلن بادی، گرانول bl3 یکی از معروفترین گریدهاست.

ویژگی ظاهری گرانول بادی، شفاف بودن آن است و انواع کاربردهای آن برای تولید بطری های سفید کننده، روغن موتور، لوازم توالت، آب ملایم و مقطر است. همچنین از این گرید برای ساخت ظروف کوچک (از ۱۰ سی سی تا ۲۰ لیتر) استفاده می شود.

گرانول پلی اتیلن سنگین بادی، یک ترموپلاستیک بسیار شفاف، غیر قطبی است و از مقاومت شیمیایی بسیار خوبی و مقاومت در برابر ضربه فوق العاده در شرایط محیط و حتی در دماهای سرد برخوردار است.

ویژگی‌های انواع پلی اتیلن سنگین بادی

محصول گرانول بادی بی رنگ از مرغوبیت بسیار بالاتری نسبت به محصول رنگی برخوردار است؛ زیرا این محصول، از مواد مرغوب‌تری تولید می‌شود. توجه داشته باشید که نوع بی‌رنگ از مقاومت کششی بیشتری برخوردار است؛ علت بی‌رنگی در این نوع، این است که ناخالصی در آن‌ها پایین‌تر است. بعضی اشخاص به اشتباه می‌پندارند که گرانول نوعی از پلیمر است؛ اما این مواد از مواد پلیمری به‌دست آمده است و به شکل دانه یا ریزدانه است.

این نوع گرانول ها، به صورت کاملا شفاف تولید می‌شوند.

به صورت رشته‌ای هستند و از روش تولید گرانول رشته‌ای برای تولید آن‌ها استفاده می‌شود.

یک دست بوده و دارای دانه بندی یکنواختی هستند.

گریدهای مختلف گرانول بادی را می‌توان در رنگ‌های مختلف تولید کرد.

مزایای بهره گیری از پلی اتیلن بادی در صنعت

با توجه به تولید روزانه و گسترده ضایعات پلاستیکی رها کردن این ضایعات در طبیعت موجب آلودگی‌های زیست محیطی می‌شود؛ در حالی که با به کارگیری این ضایعات در صنایع  گرانول‌سازی، حجم بالایی از این مواد دوباره به چرخه تولید می‌شود؛ همچنین از ایجاد آلودگی‌های زیست محیطی جلوگیری می‌شود. از طرف دیگر صنایع تولیدی نیازمند به مواد اولیه پلاستیکی مجبور به پرداخت هزینه‌های بالا جهت تهیه مواد اولیه هستند. با بهره‌گیری از نمونه‌های مختلف گرانول در صنایع تولیدی مربوطه می‌توان هزینه‌های تولید را تا حد قابل توجهی کاهش داد.

از گریدهای مختلف گرانول بادی با توجه به مزایا و ویژگی‌هایی که دارند، می‌توان در تولید محصولات بادی مانند دبه‌ها و چهارلیتری‌ها، لوله ها و مستربچ، طناب پلاستیکی و … استفاده کرد؛ مصارف مختلفی برای انواع گرانول‌های بادی وجود دارد و این نوع گرانول، یکی از محصولات پرطرفدار بین تولیدکنندگان است.

خرید گرانول بادی

شرکت شمس جاوید اروند، از پودر درجه یک پتروشیمی، برای آن دسته تولیدکنندگانی که نیاز به گرانول دارند، اقدام به تولید گرانول بادی کرده است. این گرانول که در بسته بندی‌های اختصاصی و کیسه هایی با برند شمس جاوید و حجم ۲۵ کیلو، تولید می شود، در تولیداتی مانند ظروف بادی و گالن، مورد استفاده قرار می گیرد.

گرانول بادی شرکت شمس جاوید، از جمله گرانول های بازیافتی موجود در بازار نیست و ۹۵ تا ۹۸ درصد خواص محصولات آن گرید پتروشیمی ها را داراست. تولیدکنندگان برای سفارش و خرید این محصول می توانند با شماره ۰۲۱۷۹۶۱۵۰۰۰ جهت ارتباط و سفارش، تماس بگیرند. همچنین، برای رفتن به صفحه گرانول پلی اتیلن و خرید گرانول، می‌توانید بر روی دکمه‌های زیر کلیک کنید.

گرانول بادی چیست؟

پلی اتیلن سنگین بادی یا مواد پلاستیک بادی به عنوان بهترین نوع پلاستیک شماره یک دنیا و رایج ترین ماده پلاستیکی شناخته شده است. از رزین های HDPE به دلیل داشتن سفتی،  مقاومت در بربر ترک خوردگی، درجه حرارت و تار شدن استفاده می کنند. گرانول بادی نوعی از گرانول پلی اتیلن است که در جدای از تولید به صورت گرانول، آن را به صورت پودر نیز تولید می شوند. پودر آن برای محصولات تمام شده پلاستیکی که نیازی به گرانول ندارد، کاربردی تر است. اما برای تولید گرانول آن باید مراحل تبدیل آن به گرانول را نیز طی کنند. در این مقاله از سایت ایران کایسا شما را با قیمت پلی اتیلن پلی اتیلن سنگین بادی و انواع آن آشنا می کنیم.

پلی اتیلن سنگین بادی چیست؟

مواد پلاستیک بادی یک یک ماده شفاف و غیر قطبی است و از این رو از مقاومت شیمیایی بالایی برخوردار است. این ماده دارای مقاومت خوبی در برابر ضربه و در دماهای سرد است. از این ماده به طور گسترده برای تولید محصولات پلاستیک استفاده می کنند. برای تولید این نوع محصولات توسط این ماده از قالب گیری دمشی یا بادی استفاده می کنند.

قالب گیری بادی برای تولید محصولات پلاستیکی تو خالی، بدون نیاز به مونتاژ قطعات مجزای قالب استفاده می شود. از این روی بر روی رزین های مانند پلی اتیلن، پلی وینیل کلراید، پلی پروپیلن و پلی اتیلن ترفتالات برای تولید انواع ظروف و محفظه استفاده می شود.

کاربردهای مواد پلاستیک بادی یا HDPE چیست؟

از این ماده فوق العاده برای تولید انواع محفظه ها و بطری ها استفاده می کنند. از جمله این تولیدات می توان به موارد زیر اشاره کرد:

تولید بطری های مایعات (بطری شامپو، روغن موتور، کولر، سازه های بازی و…)

تولید ظروف خانگی

تولید ظروف صنعتی

ساخت مخازن بهداشتی

ساخت مخازن سوخت

تولید مخازن آب

تولید سطل های زباله

و …

گرانول بادی چیست؟

پلی اتیلن سنگین اکستروژن چیست؟

این نوع نمونه از پلی اتیلن سنگین بادی است که دارای مقاومت کششی بالا، سختی، مقاومت بالا در برابر ضربه و … است. این ماده نسبت به LDPE سخت بوده و تحمل دمای بالاتری را دارد. پلی اتیلن اکستروژن به دلیل کم هزینه بودن و همه کاره بودن دارای محبوبیت بیشتری نسبت به بقیه پلیمرهاست. این ماده قابل اشتعال دارای مقاومت خوبی در برابر آب و هواست. از کاربردهای آن یم توان به استفاده در تولید لوله های پزشکی، لوله های نمونه برداری و غلاف های سوزنی است.

مشخصات پلی اتیلن سنگین بادی

مواد پلاستیک بادی در انواع بی رنگ و رنگی در بازار موجود است. نمونه ای بی رنگ آن از مواد باکیفیت تری برای تولید آن استفاده می کنند و دارای مقاومت کششی بهتری است و میزان ناخالصی آن بسیار کمتر است. در مقابل نمونه ای رنگی آن از مواد نامرغوبی برای تولید آن استفاده می کنند. از ویژگی های این ماده می توان به موارد زیر اشاره کرد.

از نوع رشته ای بوده و با روش گرانول رشته ای برای تولید آن استفاده می کنند.

دارای دانه بندی یکنواخت و یکدست

دارای گریدهای مختلف با رنگ های متنوع

به صورت کاملا شفاف است.

مزایای استفاده از مواد پلاستیک بادی

همانطور که گفته شد این ماده یکی از محصولات رایج و پرطرفدار بین تولیدکنندگان است. امروزه آلودگی های زیست محیطی به دلیل رها شدن ضایعات پلاستیکی، محیط زیست در حال نابودی است. با استفاده از این نوع ضایعات در گرانول سازی، می توان این مواد را به صورت درست به چرخه تولید بازگرداند و از این طریق از آلودگی های محیط زیست جلوگیری کرد.

همچنین صنایع زیادی هستند که برای فرایند تولید خود به مواد اولیه پلاستیک نیازمند هستند؛ از این رو باید برای خرید پلی اتیلن سنگین و این نوع مواد اولیه باید هزینه ای زیادی کنند. با استفاده از انواع گرانول در صنایع تولیدی می توان هزینه های تولید را به مقدار زیادی کم کرد.

قیمت پلی اتیلن سنگین بادی

قیمت مواد پلاستیک بادی تا حد زیادی به نوع و گرید آن مربوط می باشد؛ به عنوان نمونه قیمت مواد پلی اتیلن Pe80 و Pe100 متفاوت می باشد. همچنین نوع رنگی یا بی رنگ آن می تواند در قیمت پلی اتیلن سنگین و گرانول پلی اتیلن تاثیرگذار باشد. برای اطلاع از قیمت پلی اتیلن سبک خطی و قیمت پلی اتیلن سنگین تزریقی می توانید به مقالات مربوطه آن مراجعه کنید.

همچنین شما برای مطلع شدن در مورد هزینه لازم برای این محصول می توانید به سایت ایران کایسا مراجعه کنید و از طریق ارتباط با کارشناسان آن از قیمت هر کیلو پلی اتیلن مطلع شوید.

انواع گریدهایHDPE

این محصول در انواع گریدهای متنوع تولید و به بازار عرضه می شود. این گریدهای توسط پتروشیمی های مانند بندر امام، باختر، جم، شازند اراک و مارون تولید می شود. در ادامه شما را با دو گرید پرکاربرد و شناخته شده آن آشنا می کنیم.

پلی اتیلن سنگین بادی 0035

این نوع دارای سختی و مقاومت ضربه ای بالای است و برای تولید ظروف شوینده و دارویی و کلیه بطری ها و ظرف های کوچک استفاده می کنند. این نوع گرید دارای کریستالینیتی بالای در برابر عوامل شیمیایی است.

پلی اتیلن سنگین بادی bl3

این نوع دارای کاربردهای مشابه مانند گرید 0035 برای تولید ظروف بادی است. امروزه صنایعی مانند صنعت بسته بندی، ساختمان سازی، صنایع الکترونیک، صنعت اسباب بازی و … از پلاستیک استفاده می کنند. این نوع در انواع ON GRADE و OOF GRADE در بازار موجود است.

خرید پلی اتیلن سنگین بادی

شرکت پلیمر ایران کایسا با استفاده از باکیفیت ترین مواد اقدام به تولید و فروش مواد پلاستیک بادی (HDPE) کرده است و از این طریق نیاز تولید کنندگانی که به این گرانول نیاز دارند را فراهم کرده است. این محصول در بسته بندی های اختصاصی یا 25 کیلویی در بازار موجود است که برای تویلد ظروب بادی، مخازن و گالن باید از آن استفاده کنید.

گرانول بادی چیست؟

گرانول بادی نوعی از گرانول پلی اتیلن است که در جدای از تولید به صورت گرانول، آن را به صورت پودر نیز تولید می شوند.

مواد hdpe چیست؟

مواد پلاستیک بادی یک یک ماده شفاف و غیر قطبی است و از این رو از مقاومت شیمیایی بالایی برخوردار است.

تصاویر مرتبط

برچسب ها :